Category Archives: zawody

Lubuska Liga SpeedCubingu – wyniki pierwszego spotkania

W dniu 12-go marca 2016 roku odbyły się nieoficjalne zawody w ramach Lubuskiej Ligi SpeedCubingu.

We wrześniu są planowane kolejne zawody – już oficjalne, zarejestrowane w WCA.

Informacja o turnieju

Wyniki w kategorii 3×3

m-ce Imię i nazwisko T1 T2 T3 T4 T5 BEST AVG
1 Tonia Kowalczyk 18,24 12,87 15,72 13,74 16,52 12,87 15,33
2 Marcin Kowalczyk 14,76 17,42 16,16 22,18 18,71 14,76 17,43
3 Łukasz Tydrik 23,15 23,52 30,95 25,62 27,84 23,15 25,66
4 Bartosz Świtek 26,27 23,88 25,87 25,77 25,44 23,88 25,69
5 Oskar Wojtyna 35,51 26,41 19,01 22,70 28,08 19,01 25,73
6 Piotr Kucharski 33,45 28,01 30,64 23,99 34,96 23,99 30,70
7 Hubert Silny 28,18 39,20 38,91 34,79 27,48 27,48 33,96
8 Aleksander Kiełbratowski 30,28 35,89 36,74 37,94 40,73 30,28 36,86
9 Wiktor Stachowiak 41,84 42,15 41,77 34,33 45,64 34,33 41,92
10 Kacper Zinowicz 45,23 1:19,58 39,57 48,16 38,17 38,17 44,32
11 Jakub Korpotnicki 49,41 38,91 30,98 DNF 50,31 30,98 46,21
12 Kamil Podyma 1:07,49 53,66 43,24 34,11 48,22 34,11 48,37
13 Jarosław Szetela 1:17,89 45,74 37,75 49,97 55,95 37,75 50,55
14 Jan Agwirre 2:00,57 56,99 1:11,69 46,19 1:06,79 46,19 1:05,16
15 Miłosz Maciąg 58,18 1:16,34 1:11,65 1:13,44 54,59 54,59 1:07,76
16 Karol Jabłoński 1:09,58 1:23,30 1:30,63 1:41,62 1:18,17 1:09,58 1:24,03

Wyniki w kategorii 2×2

m-ce Imię i nazwisko T1 T2 T3 T4 T5 BEST AVG
1 Łukasz Tydrik 4,87 4,48 6,82 6,28 4,22 4,22 5,21
2 Marcin Kowalczyk 9,20 7,23 8,05 7,55 5,41 5,41 7,61
3 Bartosz Świtek 10,66 5,74 8,19 8,03 6,62 5,74 7,61
4 Tonia Kowalczyk 7,99 9,36 7,91 7,38 6,06 6,06 7,76
5 Hubert Silny 9,81 8,14 9,43 12,14 9,14 8,14 9,46
6 Oskar Wojtyna 9,29 7,79 10,27 10,08 9,78 7,79 9,72
7 Kacper Zinowicz 10,42 6,05 26,06 15,48 8,34 6,05 11,41
8 Wiktor Stachowiak 8,52 18,45 8,78 DNF 10,05 8,52 12,43
9 Piotr Kucharski 19,35 12,56 14,46 13,54 36,73 12,56 15,78
10 Jakub Korpotnicki 33,17 20,30 14,05 23,56 24,80 14,05 22,89
11 Kamil Podyma 15,76 23,32 24,06 34,27 28,40 15,76 25,26
12 Karol Jabłoński 1:13,13 1:35,80 1:03,39 39,54 1:34,49 39,54 1:17,00

Wyniki w kategorii Pyraminx

m-ce Imię i nazwisko T1 T2 T3 T4 T5 BEST AVG
1 Bartosz Świtek 11,45 10,29 7,52 7,47 12,64 7,47 9,75
2 Marcin Kowalczyk 10,81 13,37 11,86 8,28 9,31 8,28 10,66
3 Tonia Kowalczyk 12,41 8,94 10,86 14,07 10,85 8,94 11,37
4 Kacper Zinowicz 11,70 12,34 19,90 12,76 13,86 11,70 12,99
5 Hubert Silny 12,54 9,73 19,47 18,42 6,42 6,42 13,56
6 Wiktor Stachowiak 12,40 10,79 11,83 18,06 16,69 10,79 13,64
7 Jakub Korpotnicki 16,35 11,12 16,88 13,27 14,61 11,12 14,74
8 Jarosław Szetela 20,28 14,92 16,68 11,99 17,70 11,99 16,43
9 Miłosz Maciąg 19,03 9,58 19,42 19,54 12,79 9,58 17,08
10 Oskar Wojtyna 16,34 2,28 24,60 34,56 25,64 2,28 22,19

WSSA Gdańskie Kubki 2015

W weekend 10-11 października 2015 odbyły się (przy okazji Polish Nationals 2015) mistrzostwa w układaniu kubków Speed Stacks – WSSA Gdańskie Kubki 2015.

Wyniki finałów – Cykl:

I. Mateusz Gil – 10.971
II. Filip Chodziutko – 11.753
III. Bartłomiej Owczarek – 12.171

Wyniki finałów – 3-6-3

I. Bartłomiej Owczarek – 3.727
II. Mateusz Gil – 3.942
III. Filip Pasławski – 4.196

Wyniki finałów – 3-3-3

I. Filip Chodziutko – 2.687
II. Marcin Kowalczyk – 2.865
III. Bartłomiej Owczarek – 2.911

Pełne wyniki finałów na stronie: szybkiekubki.pl

W zawodach wzięło udział łącznie 43 zawodników.

Zapraszamy na FanPage Speed Stacks PL i stronę speedstacks.pl

Warszawskie Kubki 2015

W weekend 19-20 września 2015 odbyły się (przy okazji Warsaw Cube Masters 2015) mistrzostwa w układaniu kubków Speed Stacks – Warszawskie Kubki 2015.

Wyniki finałów – Cykl:
I. Maciej Pająk – 8.563
II. Ada Felczerek – 10.539
III. Arkadiusz Abramowski – 12.838
Wyniki finałów – 3-6-3
I. Maciej Pająk – 2.690
II. Ada Felczerek – 3.582
III. Arkadiusz Abramowski – 4.204
Wyniki finałów – 3-3-3
I. Maciej Pająk – 2.109
II. Ada Felczerek – 2.723
III. Jakub Hanuszkiewicz – 3.296

Pełne wyniki finałów na stronie: szybkiekubki.pl

W zawodach wzięło udział 32 zawodników.

Zapraszamy na FanPage Speed Stacks PL i stronę speedstacks.pl

Masters of Radomsko 2015

Dnia 25.04.2015r. w  I Liceum Ogólnokształcącym im. Feliksa Fabianiego w Radomsku odbyły się zawody speedcubingowe Masters of Radomsko 2015, których organizatorem było I LO.  Zawodnicy z całej Polski rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach układania kostek na czas, takich jak: 3x3x3,2x2x2,4x4x4,3x3x3 OH (układanie jedną ręką), pyraminx oraz SpeedFM.

Pomysłodawcami eventu byli Łukasz Gębicz oraz Gabriel Marczak, a w realizacji przedsięwzięcia pomogła i czuwała nad jego przebiegiem wicedyrektor I LO Katarzyna Alama-Gębicz. Zawody przebiegły w przyjaznej i miłej atmosferze, a rywalizacja w ścisłym finale była bardzo emocjonująca do samego końca.

Zawodnikom przyświecało hasło: „Jeśli nie męczy cię logika układaj kostkę Rubika”.

Zdjęcia z imprezy znajdziesz na FaceBook

Wyniki w poszczególnych konkurencjach:

3x3x3 
I Miejsce Gabriel Marczak średnia z 5 ułożeń 13,04 sek.
II Miejsce Łukasz Gębicz średnia z 5 ułożeń 13,08 sek.
III Miejsce Artur Kristof średnia z 5 ułożeń 13,49 sek.
Najlepsze ułożenie zawodów Łukasz Gębicz czas 8,01sek.

4x4x4 
I Miejsce Gabriel Marczak średnia z 5 ułożeń 45,38 sek.
II Miejsce Artur Kristof średnia z 5 ułożeń 1:03,80 min
III Miejsce Dominik Czechowski średnia z 5 ułożeń 1:04,97 min.

2x2x2
I Dominik Czechowski średnia z 5 ułożeń 4,49 sek.
II Artur Kristof średnia z 5 ułożeń 5,35 sek.
III Gabriel Marczak średnia z 5 ułożeń 5,36 sek.

3x3x3 jedną ręką
I Emil Pawelczyk średnia z 5 ułożeń 21,89 sek.
II Artur Kristof średnia z 5 ułożeń 23,33 sek.
III Gabriel Marczak średnia z 5 ułożeń 29,75 sek.

Pyraminx
I Dominik Czechowski średnia z 5 ułożeń 6,71 sek.
II Szymon Woźniakiewicz średnia z 5 ułożeń 9,46 sek.
III Erwin Borowiec średnia z 5 ułożeń 11,77 sek.

konkurencję SpeedFM wygrał Artur Kristof

Najbardziej wszechstronnym zawodnikiem został Artur Kristof, który otrzymał statuetkę zaprojektowaną przez organizatorów zawodów.

Zawody odbyły się pod patronatem medialnym portalu radomsko24.pl oraz tygodnika „Między stronami”. Wsparcia medialnego udzieliła również telewizja lokalna NTL Radomsko. Sponsorami turnieju byli:

EsBank Bank Spółdzielczy w Radomsku

firma Golden Minds nauka szybkiego czytania

Społeczna Akademia Nauk

Sklepy internetowe: hipopotam.eu oraz magicznakostka.pl

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku

Słodki poczęstunek zapewniła firma PSS Zorza w Radomsku

Zapraszamy na turniej i warsztaty – już 9 maja w Szczecinie!

etc

Strona wydarzenia na FaceBook

Odstaw komputer – układaj z nami!

Zawody w układaniu kostki

9.05.2015 (sobota) – Villa Astoria

al. Wojska Polskiego 66 – godzina 10:00

Planowane konkurencje: kostki 2×2, 3×3, 4×4, Pyraminx i Skewb.

Wpisowe: 5 zł

Nagrody także losowane!

Gość Specjalny – Marcin „Maskow” Kowalczyk

Rekordzista świata w układaniu kostki bez patrzenia, finalista programu „Mam Talent”.

Bezpłatne warsztaty!

Naucz się układać kostkę!

Zapraszamy wszystkich którzy jeszcze układać nie potrafią.

Poznaj Sport Stacking

Dynamiczny sport dla każdego.

Organizatorzy i Sponsorzy

  • Villa Astoria
  • Karczma Polska „Pod Kogutem”
  • hipopotam.eu