Gdzie kupić kostkę 3x3?

Kostki w tradycyjnych sklepach (poza marką Rubik's) są zazwyczaj kiepskiej jakości.

Marka Rubik's w roku 2014 wypuściła kostkę o nowej budowie - do tej pory oferowane kostki miały budowę z lat 70-tych. Kostka porusza się dużo lepiej, jednak na rynku jest kilka marek które produkują kostki lepsze i tańsze. Na oficjalnych zawodach w układaniu kostki praktycznie nikt nie układa na kostkach marki Rubik.

Jaka kostka będzie najlepsza dla początkującego?

Do roku 2013-go nie było na rynku kostek "dobrych i tanich". Wszystko to się zmieniło - i można kupić kostkę za 20 zł, która będzie na początek doskonała.

A może od razu kupić kostkę profesjonalną?

Praktycznie na wszystkich kostkach które kubisz w sklepie kostkarubikasklep.pl, zejście z układaniem poniżej 1 minuty nie stanowi problemu - ale nauczenie się tego - już tak.

Jest kilka kostek "najlepszych" na rynku - i dopóki sam nie spróbujesz układać na każdej z nich - nie będziesz tak naprawdę wiedział, która Ci pasuje. Dlatego proponuję kostki do 40 zł / nauczenie się układania i wybranie się na zawody (kalendarz imprez znajdziesz na kostkarubika.org) - tam będziesz mógł się przekonać która kostka będzie dla Ciebie najlepsza.

Sklep z kostkami rubika - www.kostkarubikasklep.pl