O Sport Stackingu

Sport Stacking jest aktywnością dobrą dla wszystkich, niezależnie od ich aktualnej sprawności. Zarówno dla tych wyróżniających się sprawnością fizyczną, jak i tych mniej wysportowanych. Sport stacking mogą uprawiać zarówno dzieci w wieku przedszkolnym, jak i starsze osoby. Jest ciekawym rozwiązaniem dla tych, którym brakuje ruchu, a tradycyjne dyscypliny sportowe nieszczególnie je interesują. Przez swoje szczególne cechy sport stacking daje dodatkową motywację do rozwoju.

Rodzice i nauczyciele zwracają uwagę na to, że sport stacking jest zabawą, dającą możliwość rywalizacji zarówno tym wysportowanym dzieciom, jak i mniej wysportowanym, dopiero zaczynającym swoją przygodę z ruchem. Bardzo wcześnie pojawiają się pierwsze sukcesy, dzięki czemu dziecko jest zmotywowane do dalszej pracy i treningu. System rywalizacji jest tak skonstruowany, aby można było startować w zawodach indywidualnie, w parach oraz grupowo.

Dziś szkoły, nauczyciele i rodzice koncentrują się głównie na rozwoju intelektualnym dzieci. Zależy im przede wszystkim na dobrych wynikach w nauce. Tu ciekawostką może być to, że sport stacking zaliczany jest do sportów rozwijających mózg. Poprzez swoją mechanikę, ruchy naprzemienne, przekraczanie linii pośrodkowej, w czasie treningu rozwija się mózg dziecka. Zainteresowało to naukowców, których badania wykazały, że dzieci regularnie uprawiające sport stacking poprawiają swoje wyniki w nauce.

Sport stacking doskonale wpisuje się również w terapię dzieci z różnymi problemami wynikającymi z zaburzeń rozwojowych. Jeśli martwisz się, że dziecko niewyraźnie pisze, ma dysleksję, niepełną lateralizację – sport stacking będzie dla niego dobrą rozrywką, która jednocześnie pomoże w terapii. W czasie treningów uaktywniają się obie półkule mózgowe i w mózgu tworzą się nowe połączenia.

Jeśli szukasz czegoś, co oderwie twoje dziecko od komputera, gier i telewizji – warto zainteresować się sport stackingiem. Nawet te dzieci, które do tej pory nieszczególnie były zainteresowane aktywnością fizyczną, czując pierwsze sukcesy, zaczynają się coraz bardziej angażować. A pozornie niewymagające wysiłku układanie stosów kubków, dla dziecka chcącego poprawiać swoje wyniki, staje się dobrym ćwiczeniem fizycznym.

Zachęcamy do wspólnej zabawy i układania razem z dziećmi. To również sport dobry dla rodziców. A wspólna rywalizacja, udział w zawodach może stać się szansą na lepsze relacje z dziećmi.